Braboende i Hindås
Detta naturnära boende ligger bara 50 meter från Västra Nedsjön och 15 minuter med bil från flygplatsen Landvetter i Göteborg. Alla boendealternativ har gratis Wi-Fi och en uteplats med sjöutsikt.
Campingsemester i Sverige: Boka med flexibla villkor och öppet köp på Camping.se
Adress:
Boråsvägen 3,
43854
HINDÅS
Tel:
46733147982
Andra campingplatser i närheten:
Seglora Camping ...
Meros Camping
- Lygnareds Camping
- Sätila Camping
- Lövekulle Camping
- Lisebergsbyn
- Borås Camping Saltemad
- Hanatorps Camping
- Lisebergs Camping Askim S...
- Silverlyckans Camping
Betyg: 4
Lugn och trevlig camping - något störande trafik men inte mer än att man star ut.
2 0 2014-05-21 kl. 12:52rena frascha toaletter/duschar.
trevlig ägare som arbetar hart för att lyfta stället .
//snigelhonan
Betyg: 2
En camping som kan bli bra. Idag uppfyller den inte kraven för detta. Toaletterna dåligt städade, fattades toapapper, saknas tvättmöjligheter i latrintömningen och väldigt trångt kök. Bra mat i kafeterian, men mat som värms upp i micron vid beställning kan aldrig bli riktigt bra.
0 1 2013-08-13 kl. 16:25Som sagt inte värt 300 kr/dygn ännu.
Se upp med hemsidan, den gamla ligger kvar, men gäller inte. Trots detta hänvisar nye ägaren till densamma i sin facebooksida.
Hoppas på framtida utveckling.
Betyg: 5
Hindås Marina Outdoor & Camping Village på facebook !
1 3 2013-08-05 kl. 14:28:-)
Betyg: 5
En mycket prisvärd stuga, som blev uppgraderad till en större stuga vid ankomsten. Ligger vackert på en udde med badsjö utanför. Stugorna är rymliga, har TV, dusch, microvågsugn och lagom stort för oss som var två personer. Hindås själv är lagom litet ort att vistas i och ha som bas när man besöker staden. Då är det skönt med ett ställe som är lite mindre och mindre trafik och rörelse runt om. Kommer gärna tillbaka fler gånger, har faktiskt planerat redan en helg denna vinter. den personalen jag träffade var mycket trevliga och hjälpsamma.
2 7 2012-12-13 kl. 14:10Betyg: 5
Ny ägare av denna trevliga camping.
1 7 2012-07-04 kl. 11:32Övernattade i en trevlig och mordern campingstuga med 6 st sängplatser vackert belägen nere vid vattnet.
Passa på och prova på deras spansk-inspirerade matsedel.
Hit åker jag gärna tillbaka.
Betyg: 1
Vi besökte Hindås camping under påskhelgen.
5 3 2011-04-27 kl. 10:11Trafiken på genomfartsvägen var öronbedövande och påskafton
anordnades diskotek i storstugan. Den natten somnade vi kl 05.00.
En trevlig camping, men vi kommer aldrig att rekommendera den för vår vänner och bekanta.
Betyg: 5
Underbar liten camping med 15 husvagnsplatser med el och vattenstolpe och kabeltv vid varje plats. Dessutom har denna camping en ´egen´ liten badstrand. Fräscht servicehus.Återkommer gärna.
10 0 2009-06-28 kl. 16:54