Skånes Djurparks Camping

3.4 i "vägt snittbetyg" (2 röster)

På Skånes Djurparks Camping kan du bo året runt. Här finns ett annorlunda vandrarhem i grottstil och 4 stugor att hyra. Campingen har ett bra läge intill djurparken.

Adress: Jularp, 24393 Höör
Tel: 0413-553270
Recensera denna camping...
klicka på en stjärna!
Working...

Recensioner av denna camping:

Sortera efter: Relevans Datum Betyg

  • Betyg: 3Söt liten camping som vi gärna återvänder till. Helt okej servicehus; inte alldeles fräscha, men fullt acceptabla.

    0 0 2009-08-23 kl. 23:44
  • Betyg: 5Skånes Djurparks Camping och Grottbyns vandrarhem ligger alldeles intill Skånes Djurpark med gångavstånd. När man campar här kan man få sig ett gott skratt då man hör djurläten när man minst anar det. Denna camping är verkligen lantlig och mysig. Vi var här våren 2009 över en helg och passade på att besöka parken med. Barnen tyckte det var roligt och efter en lång dag inne hos djuren hade vi nära till vårt ´mobila hem´. Servicehuset ligger i vandrarhemmets del (grottbyn) och var helt ok. Inte de modernaste men helt och rent, med duschbås och fri varmvattentillgång. Åker gärna hit fler gånger.Receptionen med en av lekplatserna Grottbyn En del av campingen

    0 0 2009-06-05 kl. 16:40