Stenåsabadets Camping
På sydöstra Öland kan du bo naturskönt på Stenåsabadets Camping. Cirka 50 platser. uppdatera info om campingen
Adress:
Slagerstad,
38062
Mörbylånga
Tel:
0485-44078
Andra campingplatser i närheten:
- Mörbylånga Camping
- Haga Park Camping och stugor
- Eriksöre Camping och stugor
- Talluddens Camping och St...
- Degerhamns Camping
- Möllstorps Camping och St...
- Saxnäs Kronocamping Öland
- Öland Camping och Stugby
- Stensö Camping
- Kolbodabaden Camping



Betyg: 3
En mycket fin och trevlig camping men kör försiktigt hit , man passerar ett antal färister och mellan dessa går nötkreatur fritt även på vägen , men vilket landskap , trevlig personal bra tomter väl värt ett besök.
1 0 2009-09-26 kl. 21:48Betyg: 5
Mkt mysig och trevlig camping. Fräscht och rent i dusch och toa. För övrigt inte så mkt lyx, men med den omgivningen så behövs inte massa fasiliteter på campingen. Klart värt ett besök ett par nätter.
2 0 2008-08-13 kl. 20:47Betyg: 4
Egen sandstrand - långgrunt. Bra servicehus som var mixade för män och kvinnor. Dusch ingår i dygnsavgiften men tyvärr var det lite sämre med vattentrycket när det var fullbelagt. Liten servicebutik som var välsorterad. KabelTV-uttag via elstolpen ingår om du hyr el-plats - alltså ingen extra avgift för det! Härlig natur där du måste köra genom kohagen för att komma till campingen.
3 0 2008-08-04 kl. 20:01