Eköns Camping

3.0 i snittbetyg (5 röster)

OBS! Detta ställe har stängt ner och är därför inte längre sökbart på Campingkartan. Vi sparar dock stängda ställen i databasen, för dess historiska betydelse. KustCamp Ekön har nu 250 platser. Reception och servering byggdes nytt 2009, och nu är alla duschar, toaletter och övriga serviceutrymmen nybyggda med högsta standard, allt kaklat. Anläggningen är omgiven av vatten, klippor och en vacker horisont. Det nya köket erbjuder både diskmaskiner och en fantastisk utsikt genom panoramafönster.

Adress: Ekön, 61042 Gryt
Tel: 0123-40283
Recensera denna camping...
klicka på en stjärna!
Working...

Recensioner av denna camping:

Sortera efter: Relevans Datum Betyg

  • Betyg: 4Trevligt belägen camping med närhet för bade båder från klippor och strand. Helt nytt fräscht servicehus med det lilla extra. Enda minuset var den mycket otrevliga människan i receptionen som snäste åt både besökare och övrig personal.

    0 0 2011-08-08 kl. 23:25
  • Betyg: 2Här var vi men vände, hade inte så många platser för mindre tält vad vi såg.
    Tältområdet som fanns var rätt så upptaget.
    Såg dock lite mysigt ut. synd att det inte var större.
    Klipporna och havet utanför var fint.
    På vägen dit fanns ett B&B/Pensionat med lunchbuffé som gjorde resan dit väl värd att ha gjort, god mat och trevlig personal.
    Ligger på vänster sida av vägen innan campingen.

    1 0 2010-07-11 kl. 00:16
  • Betyg: 3Kanske inte den mysigaste campingen men med det läget skulle det kunna bli ett fantastiskt ställe. Fräsch reception men slitna serviceutrymmen. Möjligt att de ska bli fräscha också... Tjejerna i receptionen var tillmötesgående men visste inte mycket om närområdet. Prisvärt.

    0 1 2010-04-21 kl. 23:41
  • Betyg: 2Äldre stuk på denna camping. Dricksvattnet har blivit bättre än förut.

    0 1 2009-06-14 kl. 07:24
  • Betyg: 5Underbart läge i yttersta havsbandet, med bad från släta klippor. Mycket trevlig campingplats med goda servicehus. Fantastiska omgivningar med vandringsleder. Hundvänligt. En favorit!Eköns camping Eköns badklippor

    0 3 2008-08-17 kl. 22:20