Ekuddens Camping
På Ekuddens Camping kan du roa dig med cykelbilar, minigolf, beachvolleyboll och avkoppling vid bryggan. Golfmöjligheter i närheten.
Adress:
Ekudden,
54245
Mariestad
Tel:
0501-10637
Andra campingplatser i närheten:
- Sundsörns Camping
- Torsö Camping och Stuguth...
- Hajstorps Slusscafé och V...
- Töreboda camping & bad
- Brovaktarstugan i Jonsboda
- Wassbacken Camping
- Askeviksbadets Camping oc...
- Kinnekulle Camping och St...
- Barfotens Camping
- Åråshult Camping



Betyg: 4
Mysig camping där man kan välja att stå antingen i lummig skogsmiljö, eller lite mer öppet ute på udden där vi stod. Servicehuset var fräscht, troligtvis renoverat nyligen! Dit åker man gärna igen.
0 0 2012-03-08 kl. 00:32Betyg: 4
Fin camping, bra priser. Rene toaletter og dusjer.
0 0 2011-08-02 kl. 08:26Betyg: 3
Stora fina ytor med ´fria´ platser, många med sjöutsikt. Nya fräscha servicehus med fria duschar. Dock lite märkligt med bara en ho att diska i. Saknar oxå en krok att hänga upp ´lungan´ vid tömning. Resturangen får minus, vi fick vänta i över en timme på vår mat trots att vi sa till flera ggr och det var inte heller särskilt många där. Lövbiten var som en skosula så det blir minus på den oxå. Trots detta får campingen 3 stjärnor pga av att det var fräscht i serviceutrymmet och nära till bad och dom fria ytorna
0 0 2011-07-30 kl. 18:14Betyg: 3
Mysig Camping ganska stor gött om plats!!
1 0 2010-11-03 kl. 09:39Betyg: 3
Mysigt ställe med bra läge. Hjälpsam personal som gjorde sitt bästa för att vi och de andra på campingen skulle ha det bra. Toaletterna och duscharna såg nyrustade och fräscha ut. När vi var där kunde dock städningen ha varit något bättre. På det stora hela en bra camping!
0 0 2010-08-26 kl. 21:57Betyg: 3
Jättefin camping! Hade fått högre betyg om inte det var sån skillnad på de båda servicehusen. Det centrala nere vid lekplatsen är kanonfint och fräscht men ute på udden är det riktigt sunkigt!! Tråkigt när campingen är så fin annars, barnen ville knappt gå in på toan där och det var en bit att gå till den andra. Det borde vara samma standard över hela campingen, tycker jag, platserna kostar ju samma! Vi kommer tillbaka men ser till att hamna på en annan plats.
1 0 2010-07-24 kl. 14:24Annika
Betyg: 5
Mycket fin camping,toaletter,dusch moderna och frächa.
1 0 2010-07-04 kl. 19:53Fina vandringsområden.
Betyg: 4
Bra och familjevänlig camping. Fina badmöjligheter finns även uppvärmda basänger. Nära in till centrum.
1 0 2010-05-17 kl. 16:54Betyg: 2
Campingen har två delar. Ute på halvön i Vänern finns gott om plats. Övriga områden är väldigt kuperat. Bra cykelväg in till stan.
0 0 2009-06-05 kl. 18:14Betyg: 5
Min familj har besökt den här campingen under lång tid och barnen framför allt älskar den. Det finns pool, och mycket mer. Även jag som förälder tycker om den. Väldigt generösa platser, nära till natur och mycket fräscht. Tycker man om en lite ombonad camping med mycket skog och träd så ska man åka hit.
3 0 2009-06-03 kl. 23:56