Sunne SweCamp Kolsnäs
Vid den vackra sjön Fryken ligger 4-stjärniga Sunne SweCamp. Här har du närhet till flera aktiviteter såsom Sunne Vattenland - häftigt äventyrsbad utomhus, golf, lekpark, badstrand, dagspa, vandringsleder, dans i folkparken och mycket mer. Campingen erbjuder trådlöst internet och TV.
Adress:
41. Turisbyrån, Kolsnäsvägen 4,
68680
Sunne
Tel:
0565-16770
Andra campingplatser i närheten:
- Rottneros Värdshus motell...
- Humletorp Stugby och Camping
- Storängens Camping
- Gräsmarksgården / Gräsmar...
- Grässjöns Camping
- Björkebo Camping
- Treens Natur- och Fiskeca...
- Torsby Camping
- Frykenbadens Camping
- Rådastrands Camping



Betyg: 5
Mysig camping,stugan var fräsch o fin.gott om plats o sitta ute o äta vid stugan. Tv fanns i rummet. Ingen kaffebryggare men det finns där man diskar.gott om lekparker,bra mat på restaurangerna.Elbilarna var populära för våra barn.o självklart vattenlandet.
0 0 2011-07-28 kl. 12:35Betyg: 3
Lugn camping. Ok dusch/toa/kök. Något opersonlig
0 1 2011-07-10 kl. 21:06Betyg: 2
Stort och opersonligt. Vi hamnade långt ifrån bad, servicehus och lekplats. Vi kommer gärna tillbaka till Sunne men inte till Kolsnäs.
0 0 2010-07-25 kl. 20:29Betyg: 3
Välstädade och välskötta hygienutrymmen men tyvärr använder campingen ett system med brickor för att öppna dörrar som ibland fungerar mindre bra. Irriterande. Trevligt långgrunt bad i Fryken.
0 0 2010-07-17 kl. 15:29Betyg: 4
En mycket trevlig camping.
0 0 2009-07-07 kl. 09:00Bra bemötande av personal.
Barnvänligt,badet 10 meter från husvagnen långrunt.
Rent och snyggt i servicehus.
Jag återkommer.